
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 450 pF |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 10 % |
| Termination | Radial |
| Diameter | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 1.024013 g |
| Clamping Voltage | 710 V |
| Varistor Voltage | 430 V |
| Max Surge Current | 4.5 kA |
| Surge Energy Rating | 132 J |
| Peak Surge Current | 4.5 kA |
Stock: 628
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47589
Ext.Price$0.47589
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47589 | $0.47589 |
| 10 | $0.43737 | $4.37370 |
| 25 | $0.41719 | $10.42975 |
| 50 | $0.39794 | $19.89700 |
| 100 | $0.36165 | $36.16500 |
| 300 | $0.31200 | $93.60000 |
| 500 | $0.26917 | $134.58500 |
